Canset Tütüncüoğlu

Canset Tütüncüoğlu 1976 yılında Ankara’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimini Özel Doğuş Lisesinde tamamladıktan sonra, 1998 yılında Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. 2009 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansımı tamamlayarak Gelişim Psikolojisi alanında uzmanlığımı aldım.

Meslek hayatıma İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Genetik Bölümünde Genetik danışman olarak başladım, riskli gebelik grubunda olan anne adayları ve Down sendromlu çocukların ailelerine psikolojik danışman olarak hizmet verdim.

İstanbul içi ve dışında çeşitli okullarda ana okul, ilköğretim ve lise seviyelerinde rehber öğretmen ve okul psikologu olarak görev yaptım ve halen eğitimciler, ebeveynler ve çeşitli yaş gruplarındaki çocuk-genç ve yetişkinlere yönelik grup çalışmaları ve seminerler vermekteyim. 2014 yılı itibariyle de CİTEB (Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü) ‘de cinsel terapi eğitmenliği yapmaktayım.

CK Danışmanlık ve Eğitimde halen psikoterapist olarak görev yapmaktayım ve üzerinde çalıştığım alanlar; aile danışmanlığı, evlilik ve ilişki sorunları, cinsel terapi ve yetişkin psikoterapisidir.

Psikoterapi çalışmaların da pozitif psikoterapi ve bilişsel davranışçı psikoterapilerden etkilenmekle birlikte bütüncül bir psikoterapi anlayışı benimsemekteyim.

Evli ve bir kız çocuk annesiyim.