Olcayto Ezgin

Olcayto Ezgin 1979 yılında İzmir’de doğdum. ilk, orta ve lise öğreniminden sonra lisans eğitimimi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladım. Yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan eğitim hayatımı İstanbul Ticaret Üniversitesi, Aile Danışmanlığı ve Eğitimi yüksek lisans programı ile sürdürmekteyim.

Lisans eğitimimden hemen sonra hızla iş hayatına atıldım. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’na ait Kurumlarda görev aldım. 2004 yılında sivil toplum çalışmaları ve gönüllükle tanıştım. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul şubesinde yönetim kadrosuna çeşitli görevler aldım.

Eş zamanlı olarak başladığım Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) gönüllü eğitimciliğini bir süre sürdürdükten sonra 2008 yılında – ki oğlumun doğduğu sene olduğu için hiç unutmam- MEB’deki görevimden ayrılıp Anne Çocuk Eğitim Vakfında (AÇEV) eğitim uzmanı olarak göreve başladım. Aile eğitimleri, grup Eğitimleri, süpervizörlerin eğitimi, yetişkin eğitimi, toplumsal cinsiyet ve iletişim eğitimleri burada ağırlıklı olarak çalıştığım bazı konular arasında yer aldı.

Sivil toplum deneyiminin yanında 2013’den bu yana psikolojik danışmanlık alanında çalışmalar sürdürmekteyim. CK Danışmanlık ve Eğitimde; aile ve çift danışmanlığı üzerine çalışmaktayım. Çiftlerle; birlikte ya da ayrı olarak, çift ilişkileri, evlilikte yaşanan sorunlar, boşanma, flört döneminde yaşanan sorunlar, anne-baba tutumları ve aile içi çatışmalar gibi konularla ilgili olarak yetişkinlere yönelik psikolojik yardım hizmeti vermekteyim. Aile ilişkileri üzerinde çalışırken sadece anne ve baba değil çocukların da katılımıyla etkin çatışma çözme yöntemleri üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Yetişkinlerle sürdürdüğüm psikolojik danışmanlık ve aile/çift danışmanlığını, lisans ve yüksek lisans eğitiminin yanında Transaksiyonel Analiz, Çözüm Odaklı Terapi ve Aile Eğitimi alanındaki destekleyici eğitimlerle beraber sürdürmekteyim.

Görüşmek dileğiyle…

Olcayto Ezgin
Aile/Çift Terapisti, Uzman Psikolojik Danışman


Randevu için; 0532 455 59 03 – 0850 225 41 45
Olcayto Ezgin No: +90 532 622 68 02